Plastyka wałów około paznokciowych Gdynia
Plastyka wałów okołopaznokciowych jest zabiegiem skutecznie usuwającym przyczynę wrastania paznokci. To nowoczesna metoda chirurgicznej korekcji wrastających paznokci. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym przez wykwalifikowany zespół chirurgiczno - podologiczny.
Wały okołopaznokciowe to fałdy skórne, które otaczają paznokieć. W niektórych przypadkach dochodzi do ich przerostu (genetycznie, z powodu nieprawidłowej biomechaniki lub nawracających stanów zapalnych), co skutkuje nasuwaniem się wałów na paznokieć. Taka budowa aparatu paznokciowego utrudnia prawidłowe skracanie płytki oraz powoduje ból i nawracające stany zapalne.
W takich przypadkach przyczyną problemów z wrastaniem paznokcia, nie jest płytka paznokciowa, a otaczające go tkanki miękkie. Plastyka wałów okołopaznokciowych w Gdyni skutecznie redukuje ich rozmiar, dzięki czemu możemy na stałe pozbyć się przyczyny problemu.
Klasyczna chirurgia paznokcia polega na awulsji (zerwaniu całej płytki paznokciowej), usunięciu klinowym (wycięciu bocznej części paznokcia) lub usunięciu fragmentu wału paznokciowego i przyszycie go do płytki paznokcia. Takie podejście do aparatu paznokciowego skutkuje częstymi powikłaniami, takimi jak: szybki nawrót wrastania paznokcia, brak wzrostu paznokcia, onychogryfoza (paznokieć krogulczy), powstawanie osteofitów na paliczku dalszym, uszkodzeniem macierzy powodującym rozdzielenie paznokcia- odrastająca z boku część nadal może dawać dolegliwości bólowe. Tradycyjne zabiegi obarczone są dużym odsetkiem nawrotów, ryzykiem trwałego uszkodzenia paznokcia oraz traumą dla pacjenta.
Plastyka wałów okołopaznokciowych w Gdyni to jedyne racjonalne rozwiązanie chirurgiczne, dające gwarancję braku nawrotowości bliską stu procent.
Umów się do doświadczonego podologa w Gdyni, przy ul. Portowej 6. Zaproponujemy najskuteczniejsze rozwiązanie Twojego problemu i nowoczesne metody leczenia
.Wskazania do zabiegu:
- Nawracające stany zapalne i wrastanie paznokcia
- Zbliznowacenia w wałach paznokciowych po wcześniejszych stanach zapalnych
- Brak efektów po zastosowaniu metod podologicznych
- Powikłania po klasycznych zabiegach chirurgicznych (np. odrastające kikuty paznokcia)
Względne przeciwwskazania do zabiegu:
- Nieunormowana cukrzyca
- Zaburzenia ukrwienia
- Zaburzenia krzepnięcia krwi
- Zaburzenia neurologiczne
Najczęściej zadawane pytania:
Ile wynosi czas rekonwalescencji po zabiegu?
- Około dwóch tygodni, pełny czas wygojenia rany zależny jest od indywidualnych predyspozycji organizmu oraz stanu palca z jakim zgłasza się pacjent.
Czy w czasie zabiegu płytka paznokcia zostaje uszkodzona?
- Podczas zabiegu płytka paznokcia pozostaje nienaruszona. Niekiedy dochodzi do powikłań takich jak krwiak podpaznokciowy czy zejście płytki paznokcia, w takich przypadkach podolog instruuje pacjenta o dalszym postępowaniu z paluchem, aby uniknąć niepożądanych efektów estetycznych.
Czy często zdarzają się powikłania?
- Wystąpienie powikłań jest minimalne, ponieważ zabieg obejmuje wyłącznie tkanki miękkie.
Czas trwania zabiegu | Cena za jeden palec | W cenie | Po zabiegu |
ok. 60 min | 2000 zł |
|
|